top of page

Apie Anykščius

Anykščiai – apibus Šventosios upės slėnio įsikūręs miestelis, kuriame gyvenę žmonės kūrė odes šiam nuostabiam Lietuvos kampeliui. Gamta ir istorija čia sukaupė tiek įspūdingų turtų, kad mažas valstybės lopinėlis tapo it akimis aprėpiamas parkas, o jame telpa visa tai, kuo patraukli Lietuva. Vienintelis Lietuvos miestas, pro kurį traukiniai vis dar juda XIXa. nutiestais bėgiais

 

Lietuvoje nėra kito tokio rajono, viliojančio gausiu lankytinų vietų, muziejų ir gamtos paminklų pasirinkimu.Šie krašto turtai buvo pagrindas 2007 metais suteikti miestui kurortinės teritorijos statusą.

Apie Anykščius

KĄ PAMATYTI?

Ką pamatyti?

Lajų takas

Medžių lajų takas – tai pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų lygyje. Medžių lajų tako kompleksas buvo atidarytas 2015 metų rugpjūčio 7 dieną. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kompleksą sudaro: informacinis centras, Medžių lajų takas ir apžvalgos bokštas. Statinio architektai: Alvydas Mituzas, Arvydas Gudelis, Andrius Dirsė. Originalus architektūrinis sprendimas: apžvalgos bokšto architektūros motyvu pasirinkta Lietuvos etnokultūrinio regiono Aukštaitijos tautinė juosta. Fasaduose dominuoja juostos motyvas iš rombų. 

Kalitos kalnas

Pramogų ir sporto centras “Kalita” siūlo aktyvių pramogų pasirinkimą ir žiemą, ir vasarą.

Nusileidimą linksmaisiais kalneliais primenanti Rogučių trasa pramogauti kviečia su šeima, draugais, giminaičiais, klasiokais ar bendradarbiais. Penki posūkiai, tramplinas ir kilpa – prisisekite saugos diržus ir pagaukite vėją skriedami nuo Kalitos kalno.

Žiemą ant Kalitos kalno renkasi slidininkai ir snieglentininkai. Čia paruošiamos skirtingo sudėtingumo trasos, į kalną kelia keltuvai. Vakarais įjungiamas apšvietimas ir slidinėjimas tampa romantišku.

Safari parkas

Aptvertame 50 hektarų kalvų, miškelių, pelkių parke rasite daugiau nei 150 gyvūnų - čia laisvai ganosi danielių kaimenė, laksto juodieji afrikos stručiai, ramiai žolę rupšnoja Highland raguočiai ir išdykauja lamos. Kviečiame pažvelgti į gyvūnų pasaulį iš arti ir be jokių gardų, lyg jie būtų laisvėje. Sėskite į visureigį, patirkite pilną įspūdžių safari turą ir būtinai parsivežkite namo neįtikėtinų nuotraukų .

Labirintų parkas

Tai puiki pramoga visoms amžių grupėms. Čia galėsite išbandyti savo laimę bei orientavimosi įgūdžius. Labirintų parką sudaro keturi skirtingi labirintai bei daugybė kitų pramogų visa šeimai. Jūsų ypatingoms šventėms - paruošta pikniko zona. Įsigykite dovanų kuponą ir padovanokite sau ar savo draugams šventę!

Arklio muziejus

Su niekuo nesupainiojamas kanopų kaukšėjimo garsas, pro šalį lėtai slenkantys vaizdai, šalia išmintingas ir ištikimas bendražygis – šiais ir kitais žodžiais galima apibūdinti pasivažinėjimą ar jodinėjimą nuošaliame ir labai gražiame Niūronių gamtos kampelyje, kur ir yra įsikūręs Arklio muziejus.

Muziejaus teritorijoje nuolat pirmyn ir atgal kursuoja aukštaitiškas kinkinys, pasivažinėjimo metu apžiūrėsite ne tik Niūronis, bet ir pavažiuosite miško keliuku. Norinčių pabandyti joti nuolat laukia muziejaus aptvare pabalnotas žirgelis. Tačiau niekas neatstos populiarių, valandą trunkančių, pasivažinėjimo ir jodinėjimo išvykų po Niūronių apylinkes.

Vorutos piliakalnis

Šį, vieną didžiausių ir įspūdingiausių Aukštaitijos piliakalnių, supa du gilūs slėniai, kuriais teka Vorelio ir Volupio upeliai. Kai kurie istorikai mano, jog būtent čia stovėjusi karaliaus Mindaugo Vorutos pilis. Šiandien tai plačiausiai tyrinėtas piliakalnis Lietuvoje ir vienas plačiausiai tyrinėtų visame Rytų Pabaltijyje. 1990 m. pradėti piliakalnio archeloginiai tyrinėjimai. Per 11 tyrinėjimo sezonų rasta individualių metalinių, akmeninių, molinių dirbinių, keramikos šukių, apie 1000 gyvulių kaulų, 51 stulpavietė, 3 sudegusios krosnys, medinių tvirtinimų liekanos, žalvarinė pinta apyrankė, arbaletinių strėlių antgalių, darbo įrankių, geležiniai ir žalvariniai svarelių, molinių puodų, sidabrinis pakabukas – kryželis.

Siauruko muziejus

Anykščių geležinkelio stotyje įsikūręs Siauruko muziejus pristato unikalų technikos paveldą – siauruosius geležinkelius. Dabar Siaurukas – kultūros, turizmo objektas, tačiau nuo XIX a. pabaigos prasidėjusioje istorijoje buvo visko: mažasis traukinys gabeno keleivius, krovinius, tarnavo pramonėje. Siauruko muziejus kviečia sužinoti ir patirti, leidžiantis į kelionę po šimtamečio Siauruko istoriją.

Rubikių apžvalgos bokštas

Bokštas stovi ant 163 m virš jūros lygio esančios kalvos Bijeikių kaime. Nuo 15 m. aukštyje esančios apžvalgos aikštelės atsiveria įspūdinga Rubikių ir Dusyno ežerų panorama, giedrą dieną galima įžvelgti trijų bažnyčių (Debeikių, Leliūnų ir Alantos) bokštus, Bijeikių piliakalnį, Storių kalvas.

Apžvalgos bokštą rasite Bijeikių kaime prie Rubikių ežero. 15 metrų aukščio bokštas stovi ant kalvos, esančios 163 m virš jūros lygio, taigi lankytojams prieš akis atsiveria vaizdinga panorama. Nuo naujo apžvalgos bokšto pamatysite įspūdingą Anykščių krašto kraštovaizdį, gražuolį Rubikių ežerą su 16 salų, Bijeikių piliakalnį.

Vandens slidės

Anykštietiškos vandens pramogos Jus išmokys čiuožti vandens slidėmis ir vandenlente (wakeboardu), o šį sportą jau pamėgusiems pasiūlys išbandyti figūrines slides. Ekstremalių pojūčių išsiilgusius įsodins į vandens padangas, kuriose pagal pageidavimą gali plaukti 1, 2 arba 3 žmonės. Norintiems pliūpsnio adrenalino, siūlo unikalią pramogą – skrydį parašiutu virš ežero (parasailing).

FESTIVALIAI

Festivaliai

Velnio akmuo

Sunkiosios muzikos festivalis po atviru dangumi patį vidurvasarį, pačioje Šventosios upės pakrantėje Anykščiuose. Tai kūrybinė laisvė, atsvara masinei kultūrai, alternatyva ieškantiems unikalios muzikinės išraiškos, nekasdienių pojūčių ir įkvepiančios aplinkos. Tradicija tampantis festivalis vis labiau įsitvirtina Lietuvos ir tokio pobūdžio užsienio renginių kontekste ir tampa laukiamu įvykiu.

Purpurinis vakaras

Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ yra rengiamas Anykščiuose nuo 2008 metų. Sulaukęs didelio visuomenės susidomėjimo ir pelnęs nemažai simpatijų festivalis natūraliai įsiliejo į Anykščių rajono kultūrinių renginių mozaiką. Šis festivalis ne tik reprezentuoja iškiliausius Lietuvos dainuojamosios poezijos atlikėjus, suteikia galimybę pasirodyti jauniems bardams, bet ir pristato Anykščių kraštą kaip patrauklų, unikalų, poezijos ir kūrybos lopšį. Šio renginio dėka Anykščiai kiekvieną vasarą tampa traukos centru, vienijančiu žinomus bardus ir jų kūrybos gerbėjus.

Miško festivalis

Birželio 19-23 dienomis Anykščių šilelyje gamtos mylėtojai rinkosi į antrajį Miško festivalį gyvai pabendrauti, atsigauti ir pasisemti įkvėpimo. Tai buvo bendruomeniškas susibūrimas, savotiškas socialinis eksperimentas, kuriame renginį kartu sukūrė visi susirinkusieji. Pievoje tarp Šventosios upės ir Puntuko akmens drauge įsirengę stovyklą anykštėnai ir atvykusieji diskutavo, kūrė, mokėsi, keliavo miško takais, žiūrėjo filmus, grojo, šoko, vaišinosi ir kartu vakarojo prie ugnies.

Nuotykiai tęsiasi

Visai šeimai skirtas festivalis “Nuotykiai tęsiasi!” šiemet pakvies į dvi dienas truksiančią literatūros, teatro, sporto, muzikos, animacijos, virtualios realybės ir vasaros pramogų fiestą.

Visi festivalio renginiai nemokami ir prieinami kiekvienam.

bottom of page